watermark logo

Volodymyr Zelensky, aktori i humorit që drejton sot Ukrainën

265 Views
Newsbomb Albania
0
Published on 26 Feb 2022 / In Bota

⁣Presidenti i sotëm i Ukrainës ka lindur më 25 janar 1978 nga prindër hebrenj, në qytetin e Kryvyy Rih, pjesa jugore e Ukrainës. Në shkollë mësoi gjuhën ruse por me kalimin e viteve fitoi rrjedhshmëri në gjuhën ukrainase dhe atë angleze.

Show more
0 Comments sort Sort By