watermark logo

Protesta masive në Spanjë për rritjen e çmimeve

4 Views
Newsbomb Albania
0
Published on 21 Mar 2022 / In Bota

⁣Rreth 150,000 fermerë e gjuetarë marshuan të dielën nëpër Madrid për të protestuar kundër rritjes së çmimeve, pas pushtimit të Ukrainës. Demonstrata masive erdhi një ditë pasi mijëra demonstrues, të thirrur nga partia e ekstremit të djathtë Vox, protestuan kundër rritjes së çmimeve të ushqimit, energjisë dhe karburantit.

Show more
0 Comments sort Sort By